1 czerwca odbyły się wielkie zawody sekcji „Małych Pływaków”. Licznie zgromadzone dzieci SMP poznały prawdziwą formułę zawodów pływackich –

rozgrzewkę, rozpływanie,start w konkurencjach pływackich, zwieńczone uroczystym rozdaniem pucharów, medali i dyplomów.

 

Dzieci z młodszej grupy w ramach zawodów, wskoczyły same do wody i przepłynęły samodzielnie z makaronem długość średniej niecki basenu.

Dzieci natomiast w starszej grupie, przepłynęły bez przyrządów pomocniczych, po skoku do wody, dwie długości średniej niecki basenu kraulem, następnie po krótkiej przerwie dwie długości na grzbiecie. A na koniec przepłynęły szerokość średniej niecki pod wodą – bez płetw.

Szczęście każdego dziecka – szczególnie z grupy młodszej – było nie do opisania, a konkurowanie między dziećmi – o co bali się rodzice, przed zawodami, było wyważone.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za cały rok ciężkiej pracy na basenie, oraz rodzicom dzieci za zaufanie jakim nas obdarzyli, powierzając nam swoje pociechy – gdyż to był nasz pierwszy rok, od reaktywowania zajęć nauki pływania w Klubie Neptun w Gdańsku.

Zajęcia sekcji „Małych Pływaków” będą kontynuowane od przyszłego sezonu basenowego (jesień 2014). Wszystkich rodziców zainteresowanych przyłączeniem się do nas prosimy o jak najszybszy kontakt mejlowy: smp@gkpneptun.pl lub telefoniczny: +48 667 428 880 z koordynatorem SMP – Marcin Mileckim.

 

Poniżej film z tychże zawodów, a niedługo również opublikujemy kilka zdjęć: