Gdański Klub Płetwonurków NEPTUN jest stowarzyszeniem z 59 letnimi tradycjami. Od roku 2007 jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz klub tworzą członkowie w Gdańsku i Warszawie, oraz pełni poświęcenia instruktorzy i trenerzy. Zrzeszamy osoby o różnych zainteresowaniach: żeglarzy, płetwonurków, żołnierzy, nurków zawodowych, ratowników WOPR itd.

Dzięki zaangażowaniu ludzi posiadających tak rozbieżne uprawnienia i zanteresowania spektrum naszego działania jest bardzo  szerokie:

• szkolimy dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie płetwonurkowania, sportów motorowodnych i obronnych, żeglarstwa, ratownictwa, wspinaczki skałkowej, itd.
  • prowadzimy treningi pływania w płetwach i lekcje nauki pływania,
  • organizujemy obozy i wyjazdy (nurkowe, żeglarskie, wspinaczkowe),
  • imprezy sportowe o randze ogólnopolskiej, ale też światowej, w dyscyplinach wodnych – przede wszystkim w pływaniu w płetwach (m.in. dwukrotnie współorganizowaliśmy edycję Pucharu Świata, wielokrotnie Mistrzostwa Polski oraz edycje Pucharu Polski), oraz w sportach obronnych,
  • inne imprezy sportowo-rekreacyjne, jak spływy kajakowe, regaty, festyny,
  • prowadzimy całoroczną świetlicę profilaktyczną dla dzieci i młodzieży z Gdańska,
  • wdrażamy do działania gdańską Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą GKP Neptun.

Główna siedziba stowarzyszenia jest w Gdańsku, ale posiadamy również Oddział w Warszawie.