O sekcji

Sekcja po paroletniej przerwie jest na nowo reaktywowana przez pasjonatów sportów wodnych. Nasza główna instruktorka – Ania (absolwentka AWF Gdańsk), prywatnie mama dwóch córeczek, ma wspaniałe podejście do dzieci oraz autorski program zajęć bazujący na wieloletnim doświadczeniu.

Na zajęciach nie brakuje porządnych rozgrzewek przed wejściem do wody, zespołowych konkurencji, wyścigów z nagrodami, skoków do wody oraz radości na twarzach naszych pociech – to wszystko z zachowaniem podstawowej zasady podczas zajęć w sekcji – BEZPIECZEŃSTWA.

Po każdych zajęciach dzieci, których rodzice nie mają nic  przeciwko, otrzymują po wysiłku cukierek czekoladowy w celu dostarczenia zastrzyku węglowodanów – co ma również za zadanie uchronić dziecko przed wychłodzeniem w trakcie ubierania.

Co semestr odbywają się oficjalne zawody sekcji, które są wzorowane na profesjonalnych zawodach pływackich. Dzieci zostaną nagrodzone, za trud włożony na zajęciach, nagrodami symbolicznymi (medalami i pucharami) oraz drobnymi upominkami materialnym. Ma to za zadanie zmotywować dzieci do przykładania się do zajęć i umiarkowanej rywalizacji w wodzie.

BEZPIECZEŃSTWO

Stawiamy na edukację dzieci od początku, że woda to żywioł.

Bezpieczne zajęcia to podstawa.

Hasłem przewodnim każdych zajęć to BEZPIECZEŃSTWO wszystkich i każdego dziecka z osobna.

DOSKONALENIE

Postępy muszą być mierzalne o dostegalne i nie tylko w pływaniu...

Nie robiąć postępów,, cofamy się względem innych.

Nasze dzieci dokonują wielkie postępy na kolejnych zajęciach i przez cały sezon pływacki, który wieńczą zawody pływackie – stylizowane na profesjonalna formę zawodów w pływaniu.

RADOŚĆ

Uśmiech dzieci na zajęciach to priorytet dla nas.

Nauka przez zabawę

Dzieci w bezpiecznym otoczeniu, chętniej przyswajają wiedzę i sa odważniejsze w podejmowaniu nowych wyzwań.

NAUKA

Uczymy nie tylko kontaktu z wodą...

Nauka od powstaw lub doskonalenie pływania

Indywidualne podejście do zajęć w małych grupach oraz rodzinna atmosfera, sprawia, że dzieci po krótkim czasie aklimatyzuja się w grupie i moga skupić się w pełni na powstępach w pływaniu i nie tylko.
Misja i cele sekcji

Misją sekcji jest wychowanie długofalowe dzieci w duchu sportu, rywalizacji fairplay i systematyczności. Nauka poprzez zabawę to nasze motto. Wszystko co robimy – robimy dla naszych dzieci.

Sekcja w chwili obecnej oferuje

  • zajęcia basenowe (raz w tygodniu) z wykwalifikowanym instruktorem nauki pływania dla dzieci,
  • rodzinną atmosferę i indywidualne podejście do każdego dziecka
  • wiele przyborów pływackich (specjalny pływający materac, armatki wodne, pałeczki do wyławiania, deski i makarony pływackie)
  • po każdych zajęciach rodzice mogą wypowiedzieć się na grupie dyskusyjnej i forum – publicznie lub między sobą – co można poprawić, co się podobało lub nie. Wszystkie uwagi natychmiast trafiają do naszej instruktorki i prezesa klubu Neptun – natychmiastowy tzw. „feedback”.
  • możliwość uczestnictwa we wszystkich imprezach klubu Neptun – letnie, zimowe obozy i nie tylko, kursy, wyjścia rodzinne, spotkania w siedzibie klubu – tak zwane urodzinki klubowe,  itd.
  • możliwość korzystania z infrastruktury i sprzętu klubowego*

* po uprzednim uzgodnieniu warunków z władzami klubu Neptun

Opinie o sekcji

Nauka dzieci to nie tylko lekcja pływania, ale przywiązanie do naszych dzieci i rodzinna atmosfera. Wiem kiedy każde dziecko ma urodziny, czemu nie uczestniczy w zajeciach i jak ogromne postępy dokonała od momentu w którym do nas trafiło. Wiele serca oddaje i to zaangażowanie widać w pracy dzieci na każdych zajęciach.
Ewa B., Kierownik Sekcji
Moja starsza córka od dwóch lat uczestniczy w zajeciach naszej Sekcji. Obecnie posłałem młodszego synka. To świadczy, że mam pełne zaufanie i wiem, że zajęcia są prowadzone na najwyższym poziomie. A co najważniejsze: na Sekcji Małych Pływaków rozwój moich dzieci się nie zakończy. Później trafią na duży basen i pod okiem kolejnych instruktorów będa mogli stać się pełnowartościowymi profesjonalnymi zawodnikami, startującymi w zawodach.
Michał R., Prezes GKP Neptun

Termin zajęć

Zajęcia w ramach sekcji odbywają się w trakcie roku szkolnego 2017/2018 w Gdańsku.

Gdańsk: na Pływalni MOSiR (ul. Chałubińskiego 13)

W każdą Niedzielę o godzinach 15.00-15.40, 15:40-16:20 oraz 16:20-17:00.

Zapisy do naszej Sekcji

Dzieci w wieku 3 – 10 lat można zapisać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 854 339 (Ania) lub mejlowo: neptun@gkpneptun.pl

W celu zapisania dzieci starszych niż 10 lat, proszę również o kontakt telefoniczny lub mejlowy.
Sekcja jak i cały Klub to Stowarzyszenie a nie firma komercyjna. Zajęcia w Sekcji Małych Pływaków wiążą się z zapisaniem do Klubu Neptun i opłacaniu składek członkowskich. Członkowie współtworza nasz Klub i jego działania – dlategi liczymy na aktywość nowych członków, a nie pasywne postawę roszczeniową.
Nie można również tak po prostu przestać płacić składek i z dnia na dzień odejść z Klubu  – należy w celu rezygnacji z Sekcji / Członkostwa w GKP Neptun z miesięcznym wyprzedzeniem wysłać skan pisma z rezygnacją z członkowstwa na adres: neptun@gkpneptun.pl lub dostarczyć go osobiście do władz GKP Neptun.